Jak sprawdzić hosting strony?

Zdarza się czasem, że potrzebujemy sprawdzić, gdzie jest hosting strony – czy  po to, aby móc się z danym hostingiem skontaktować w celu naprawy jakichś błędów, czy po prostu z ciekawości bądź tysiąca innych powodów. Warto wtedy wiedzieć, gdzie można to zrobić za darmo. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czym jest hosting?

Zanim przejdziemy do tego, jak sprawdzić hosting strony, warto wiedzieć, co tak naprawdę oznacza ten termin. Hosting jest w skrócie udostępnianą przestrzenią, która może zostać użytkowana przez klienta w dowolny sposób – najczęściej na zdjęcia i inne pliki multimedialne, jak i przeróżne teksty. Wszystko to jest zamieszczane na pracującym przez 24 godziny na dobę komputerze, który nazywany  jest serwerem. Sprawia to, że Ty, jak i Twoi klienci macie dostęp do stron internetowych o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujecie.

Jaki hosting wybrać?

To pytanie, które stawia sobie każdy, kto zakłada stronę internetową – jest ono w końcu kluczowe do sprawnego jej działania. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że powinieneś być traktowany indywidualnie, bo takie też są Twoje potrzeby. Jednak jest kilka aspektów, na które każdy powinien zwrócić uwagę, aby mieć większą pewność, że wybrane rozwiązanie się sprawdzi.hop over to this sitepagehttps://www.bowrescom.org/jose-vigo/

Parametry podstawowe

Jest to całkowicie kluczowa sprawa, a oznacza ona specyfikację serwera – musi ona być wysokiej jakości. Warto, aby miała dobrej wydajności procesor i pamięć RAM oraz dużą przestrzeń dyskową, abyś zawsze miał miejsce na nowe pliki.

Panel zarządzania

Przede wszystkim musi być czytelny i łatwy w obsłudze – jest to całkowicie kluczowe dla wygody użytkowania. Oczywiście ważny też jest support, który powinien pomagać nam w każdym najdrobniejszym problemie związanym z hostingiem.

Rozsądne ceny

Naturalnym jest, że szukamy rozwiązań najlepszych, a jednocześnie najtańszych – rzadko się jednak te dwie opcje ze sobą spotykają. Warto dostosować pakiet do swoich potrzeb, a cena wtedy będzie na pewno do zniesienia. 

Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy HostingHouse.pl, gdyż są oni na rynku już długi czas i mają niezmiennie świetne opinie, które pokrywają się z ich rzeczywistym zaangażowaniem w dostarczanie nam najwyższej jakości usług. 

Jak sprawdzić hosting strony?

Wracając do początkowego pytania, warto wiedzieć, że nie jest to tak naprawdę nic trudnego – wystarczy kilka kliknięć i wszystkiego się dowiemy. 

Istnieją dwa główne rozwiązania na to, jak sprawdzić gdzie jest hosting strony internetowej – są to:

  • Baza NASK – znana z tego, że jest głównym rejestrem domen z końcówką „.pl”. W pustym polu, które zauważymy na ich stronie, wystarczy wpisać nazwę domeny i już dowiemy się, pod jaki hosting podlega.
  • Who is hosting this? – to rozwiązanie dla domen międzynarodowych, a sam proces przebiega wręcz identycznie.